
A Tenkes Természetbarát Egyesület tagjaival 2019. április 13.-án egy szép egynapos kirándulás keretein belül a Plitvicei tavaknál jártunk..
Az időjárás nem volt túl kedvező, de a látvány mindenért kárpótolt minket. Hajnali 3-kor indulás, majd 7 órás buszozást követően érkeztünk meg a parkolóba. A tapasztaltabbak tanácsát követve az 1.sz parkolóból indultunk, be a nemzeti park területére, majd rövid séta után kisbusszal fel a magas pontra és onnan ereszkedtünk le a hajókikötőhöz. ( H útvonal ) Innen kis hajókázás, majd az alsó tórendszert néztük végig csúcspontjával a nagy vízeséssel. Összesen 92 kisebb-nagyobb vízesést ír a szakirodalom, szerintem a legtöbbjét láttuk. Biztos máskor is szép a tórendszer, de ennyi vizet nem biztos, hogy, látni. Volt részünk hóban és esőben is, de csodás élmény volt mindenkinek.
Andrasek Csaba Tenkes TE
Az elmúlt hét csapadékos időjárásának köszönhetően jelentősen csökkent a tűzveszély az erdő és mezőgazdasági területeken, ezért 2019. április 16-tól (kedd) az ország teljes területén visszavonásra kerül a tűzgyújtási tilalom. A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) felhívja a lakosság figyelmét, hogy legyenek fokozottan körültekintőek, Magyarországon ugyanis az erdőtüzek 99 százalékát emberi mulasztás okozza.


Az április 20-én meghírdetett Húsvétvárás Máriagyűdön nyílt túra indulási ideje a 6:55-kor induló vonatra változott!