A Baranyai-dombság legszebb tájain + pálinkakóstoló
Útvonal: Liptód – Erdősmároki-horgásztó – Erdősmárok, buszforduló (innen busszal 9.35-kor az Erdősmároki elágazásig, majd tovább gyalog) – Himesházi-sarok – Szabari-erdő – Natúr Életmódtanya – Székelyszabar.
Nehézségi fok: közepes.
Táv: 11 km - szintemelkedés: 140 m.
Találkozás: Liptódon a buszfordulóban 8.20-kor. Pécsről a távolsági autóbuszállomás 2-es kocsiállásról 7.15-kor indul a busz.
Hazatérés: Székelyszabarból 13.13-kor indul a busz, mohácsi átszállással Pécsre érkezés 14.45-kor.
Részvételi díj: 400 Ft, mely tartalmazza a pálinka kóstolót.
Túravezető: Biki Endre Gábor